Problem z instalacją Across
Thread poster: Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 04:59
Polish to English
+ ...
Jan 9, 2013

Personal Edition 5.5 w systemie Windows 7.
Wiele prób, wciąż brak sukcesu. Instalacja przerywa się na etapie instalowania bazy danych SQL Server 2008 Express R2. Komunikat: 'Data base has not been installed'. Po kliknięciu OK instalacja wznawia się i utyka w tym samym punkcie.
Znalazłem informację, że problem może być związany z obecnością bibliotek MSXML i że należy odinstalować te biblioteki. W komputerze mam biblioteki MSXML 3, 4, 5, 5r.

Czy może kto
... See more
Personal Edition 5.5 w systemie Windows 7.
Wiele prób, wciąż brak sukcesu. Instalacja przerywa się na etapie instalowania bazy danych SQL Server 2008 Express R2. Komunikat: 'Data base has not been installed'. Po kliknięciu OK instalacja wznawia się i utyka w tym samym punkcie.
Znalazłem informację, że problem może być związany z obecnością bibliotek MSXML i że należy odinstalować te biblioteki. W komputerze mam biblioteki MSXML 3, 4, 5, 5r.

Czy może ktoś z Was miał takie doświadczenia?

Andrzej Meirzejewski
Collapse


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 04:59
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Pytanie, po co instalować Across? Jan 9, 2013

Jeżeli nie masz silnie uzasadnionej potrzeby, nie instaluj. To najgorszy, najbardziej nieprzyjazny i bezsensowny ze wszystkich CAT-ów.

Problemy z instalacją sygnalizują też inni użytkownicy. Rzecz w tym, że Across to w gruncie rzeczy wielka i bardzo ciężka baza SQL, która ma wiele możliwości wejścia w konflikt z innymi składnikami systemu. W przypadku wielokrotnego niepowodzenia czasem jedynym wyjściem może być instalacja na czystym systemie.

Pozdrawiam

A.


 
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 04:59
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
wiele możliwości wejścia w konflikt Jan 9, 2013

Znam te zastrzeżenia, ale mam propozycję trudną do odrzucenia i szukam rozwiązania.

AM


 
Agenor Hofmann-Delbor
Agenor Hofmann-Delbor  Identity Verified
Local time: 04:59
English to Polish
Jeśli to Windows7 Pro Jan 9, 2013

Jeśli to Windows 7 64-bit Professional, to można jeszcze spróbować zainstalować Acrossa na maszynie wirtualnej (XP Mode), którą można bezpłatnie pobrać ze strony MS.

 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 04:59
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Across + VM Jan 10, 2013

Przypuszczam, że wtedy komputer już kompletnie zamuli.

Wracając do instalacji, zdałem sobie sprawę, że dotąd zawsze instalowałem to świństwo właśnie na czystym systemie - po zakupie nowego komputera. Być może dlatego nie miałem problemów z instalacją.

Jeżeli ew. zlecenie jest faktycznie tego warte, może rozważ zakup? Sprzęt jest już śmiesznie tani...

Pozdrawiam

A.


 
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 04:59
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
Czekam na odpowiedź Acrossa Jan 10, 2013

Mój aktualny sprzęt: procesor T4200 (2 x 2 GHz), 3 GB RAM, Windows 7 Home Premium 32 bit (SP1).

Dziękuję za porady. Czekam jeszcze na odpowiedź pomocy technicznej Acrossa, wtedy zdecyduję, co robić. W każdym razie wolałbym nie rozsypywać tego, co mam.

AM


 
Maciej Andrzejczak
Maciej Andrzejczak  Identity Verified
Poland
Local time: 04:59
Member
English to Polish
+ ...
To najgorszy, najbardziej nieprzyjazny i bezsensowny ze wszystkich CAT-ów Jan 10, 2013

Pełna zgodna z opinią przedmówcy. Ergonomiczna masakra... Podoba mi się ukute powiedzenie na pracę w Acrossie: „Wyklejanki łowickie"...

Pozdrawiam
Maciej Andrzejczak


 
Grzegorz Gryc
Grzegorz Gryc  Identity Verified
Local time: 04:59
French to Polish
+ ...
Obrzydliwość obrzydliwością... Jan 10, 2013

Maciej Andrzejczak wrote:

Pełna zgodna z opinią przedmówcy. Ergonomiczna masakra...
Podoba mi się ukute powiedzenie na pracę w Acrossie: „Wyklejanki łowickie"...


Maciek, ja też uważam, że Across to jakiś koszmar (do you want to carry Across?), ale to, co piszesz ani trochę nie pomaga Andrzejowi...

Konkretnie jest tak:
- rzeczywiście Across lubi być instalowany jakoś na początku, choć procedury instalacyjne Acrossa są jednak lepsze od procedur starego Dziadosa,
- Across jest podatny na wszystkie błędy modułów zależnych (głównie SQL Server może nie dać się zainstalować/zaktualizować, jeśli są zainstalowane inne problematyczne runtime), można pociągnąć z MS nowszą wersję SQL Server i zadeptać wersję dostarczoną z Acrossem i dopiero wtedy odpalić instalację,
- można spróbować zainstalować jakąś wcześniejszą wersję Acrossa (z wcześniejszą wersją serwera SQL), a potem aktualizować, wtedy nowa wersja przejmie stary serwer SQL).

Trudno mi cos sensownie polecić, skoro nie widzę maszyny,

Zdrówkot
GG


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 04:59
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Zdecydowanie mało RAM Jan 11, 2013

Andrzej Mierzejewski wrote:

Mój aktualny sprzęt: procesor T4200 (2 x 2 GHz), 3 GB RAM, Windows 7 Home Premium 32 bit (SP1).

Dziękuję za porady. Czekam jeszcze na odpowiedź pomocy technicznej Acrossa, wtedy zdecyduję, co robić. W każdym razie wolałbym nie rozsypywać tego, co mam.

AM


Nie wiem, czy to może być akurat przyczyną, ale nawet po instalacji praca nie będzie komfortowa.
Jednak wersja 32-bitowa więcej w praktyce nie obsłuży, więc pojawia się kolejny problem...

Dla porównania, mam 12 GB RAM fizycznej + 4 GB na karcie SD (bufor) i właściwie dopiero teraz nie odczuwam żadnych ograniczeń, nawet przy otwartych kilku instancjach Studia i innych programach.

Pozdrawiam

A.


 
Grzegorz Gryc
Grzegorz Gryc  Identity Verified
Local time: 04:59
French to Polish
+ ...
Podejście minimalistyczne.... Jan 14, 2013

Andrzej Lej1man wrote:

Andrzej Mierzejewski wrote:

Mój aktualny sprzęt: procesor T4200 (2 x 2 GHz), 3 GB RAM, Windows 7 Home Premium 32 bit (SP1).

Dziękuję za porady. Czekam jeszcze na odpowiedź pomocy technicznej Acrossa, wtedy zdecyduję, co robić. W każdym razie wolałbym nie rozsypywać tego, co mam.

Nie wiem, czy to może być akurat przyczyną, ale nawet po instalacji praca nie będzie komfortowa.
Jednak wersja 32-bitowa więcej w praktyce nie obsłuży, więc pojawia się kolejny problem...

Wersja 64-bitowa Windows też de facto nie obsłuży.
Programy 32-bitowe typu Access (czy np. Trados Studio) mają standardową przestrzeń adresową 2 GB, więc dodawanie fizycznej pamięci łopatami nic nie pomoże, bo i tak jej nie zobaczą.
Swoją drogą, tylko dwa razy widziałem programy, które walnęły o te 2 GB czołem i się wywaliły.
Pierwszym z nich był Autodesk Structural Analysis z jakimiś koszmarnymi obliczeniami dla elementów skończonych, a drugim SDL Trados Słoń przy generowaniu słowników AutoSuggest.

Dla porównania, mam 12 GB RAM fizycznej + 4 GB na karcie SD (bufor) i właściwie dopiero teraz nie odczuwam żadnych ograniczeń, nawet przy otwartych kilku instancjach Studia i innych programach.

Moja żona ma 3 GB RAM i nie skarży się.
Prawdopodobnie nawet nie wie, ile tego RAM ma.
Po prostu jej chodzi.
Tylko tłumaczy głównie w DVX2, a nie w SDL Słoniu.
Właśnie z okazji ogólnych porządków z ciekawości u niej zaktualizowałem Acrossa do wersji 5.5, zrobiłem proste testy i chodzi to całkiem nieżle.
Co w niczym nie zmienia mojego zdania, że Across jest naprawdę obrzydliwy.

BTW
Sam mam 8 GB i chyba nigdy nie wyskoczyłem ponad 5 GB, jeśli nie uruchamiałem jakiejś maszyny wirtualnej.
Po prostu są narzędzia, które pamięć wykorzystują rozsądnie.
A z takim Acrossem da się pracować z 3 GB, o ile nie odpala się przy tym jednocześnie fafnastu innych programów.
Inna sprawa, że mam ostatnio podejście bardzo minimalistyczne.
Im starszy jestem, tym mniej mi się chce.

BTW (2)
Programiści od Acrossa to chyba idioci.
Dzisiaj procesor czterordzeniowy to rzecz całkiem normalna na nowszych komputerach.
I na takich maszynach Across się nie da zainstalować, bo zgłasza, że ma za dużo procesorów.
To jest naprawdę zaszczytnie pierwsze miejsce es aequo z programistami od Multiterma.
Zgłosiłem to z rok temu i naprawdę liczyłem na odrobinę zdrowego rozsądku...

Zdrówkot
GG


 
Grzegorz Gryc
Grzegorz Gryc  Identity Verified
Local time: 04:59
French to Polish
+ ...
Ankieta :) Jan 15, 2013

Grzegorz Gryc wrote:

Andrzej Lej1man wrote:

(...)

Dla porównania, mam 12 GB RAM fizycznej + 4 GB na karcie SD (bufor) i właściwie dopiero teraz nie odczuwam żadnych ograniczeń, nawet przy otwartych kilku instancjach Studia i innych programach.

Moja żona ma 3 GB RAM i nie skarży się.
Prawdopodobnie nawet nie wie, ile tego RAM ma.

Tak, zrobiłem test i nie wie.
Tzn. teraz już wie
Tzn., cytując, "gdybym była samotną kobietą, to bym wiedziala, a jak Ty wszystko robisz, to nie muszę".

Drugą częścią ankiety było pytanie, czy nie czuje, że jest za wolny itp. i odpowiedź była, że nie.
Jeśli chodzi o zegar, to jest E8400 tj. dwurdzeniowy 3 GHz.

Natomiast ważna jest otoczka tzn. oczywiście dwa sensowne monitory, jakaś optymalizacja baz tzn. standardowe rozrzucanie po możliwie największej liczbie dysków fizycznych, no i używane oprogramowanie.
Tj. bez otwartego projektu DVX2 standardowo alokuje niecałe 35 MB RAM i niecałe 50 MB wirtualnej, a Studio ponad 160 MB RAM i drugie tyle wirtualnej.
Jak się to przemnoży przez kilka instancji z otwartymi projektami, to rzeczywiście SDL Słoń może szybko zeżreć takie 3 GB...

Across łącznie ze swoją instancją MS SQL Express żre mniej więcej tyle pamięci co Słoń. ale można uruchomić tylko jedną instancję, więc na takiej maszynie dałoby się z nim spokojnie pracować, o ile nie ma jakiegoś ostrego multitaskingu.

Zdrówkot
GG




[Edited at 2013-01-15 10:38 GMT]


 
Wojciech Froelich
Wojciech Froelich  Identity Verified
Poland
Local time: 04:59
English to Polish
SQL z instalatora Acrossa? Jan 25, 2013

Andrzej Mierzejewski wrote:

Personal Edition 5.5 w systemie Windows 7.
Wiele prób, wciąż brak sukcesu. Instalacja przerywa się na etapie instalowania bazy danych SQL Server 2008 Express R2. Komunikat: 'Data base has not been installed'. Po kliknięciu OK instalacja wznawia się i utyka w tym samym punkcie.


To jest instalator SQLa dostarczony razem z instalatorem Acrossa? Z tego co pamiętam, to ten instalator powinno się dać podmienić takim najświeższym pobranym z Microsoftu (po uprzednim sprawdzeniu czy przypadkiem Across nie dołącza takiego właśnie).

W


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Problem z instalacją Across






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »