Off topic: GARMIN Instinct GPS Saat
Autor de la hebra: ATIL KAYHAN

ATIL KAYHAN  Identity Verified
Turquía
Local time: 03:47
Miembro 2007
turco a inglés
+ ...
Feb 17

Uzun aylardır takip ettigim bir kol saati var, Garmin Instinct. Buna saat demek alçakgönüllülük olur. GPS, GLONASS, Galileo (saat daha hassas koordinat ölçümü için bu üçünü birden kullaniyor), 3 eksenli pusula, barometrik altimetre, ısıya, şoka ve suya dayanıklı (US Military Standard 810G), tüm tipik smartwatch özellikleri (kalp atış hızı, fitness profilleri, vs), silikon bant, 128 x 128 piksel ekran, 16 MB hafıza, termometre, Bluetooth baglantı, smartphone uyumlu, ... See more
Uzun aylardır takip ettigim bir kol saati var, Garmin Instinct. Buna saat demek alçakgönüllülük olur. GPS, GLONASS, Galileo (saat daha hassas koordinat ölçümü için bu üçünü birden kullaniyor), 3 eksenli pusula, barometrik altimetre, ısıya, şoka ve suya dayanıklı (US Military Standard 810G), tüm tipik smartwatch özellikleri (kalp atış hızı, fitness profilleri, vs), silikon bant, 128 x 128 piksel ekran, 16 MB hafıza, termometre, Bluetooth baglantı, smartphone uyumlu, - 20 C ila +60 C arası çalışma, rechargeable lithium-ion pil, smartwatch modunda 14 güne kadar, GPS UltraTrac modunda 40 saate kadar dayanan pil, vs.

Bu saat Amazon.com'da var. Amazon indirimli fiyatı $188.88 ve saat çeşitli renklerde alınabiliyor. Aşagıda link veriyorum:

https://www.amazon.com/Garmin-Instinct-Features-Monitoring-Graphite/dp/B07HYX9P88/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=garmin%20instinct&qid=1613576618&sr=8-1

Aynı saat Türkiye'de GittiGidiyor.com'da da var. Oradaki tipik fiyat 2,750.00 TL. Yani Amazon fiyatının tam iki katı. Aşagıda link:

https://www.gittigidiyor.com/giyilebilir-teknoloji/akilli-saat-aksesuar/akilli-saat/garmin-instinct_spp_72603?id=656637774

Aynı parayla Amazon'dan 2 adet saat alabilirken GittiGidiyor'dan 1 adet alabiliyorsunuz. Smart? Zekice, degil mi? 🙂
Collapse


Safvan Beceren
 

Safvan Beceren  Identity Verified
Turquía
Local time: 03:47
Miembro 2018
inglés a turco
+ ...
Harika Feb 21

Harika bir saat! Bu saati öğrendiğim için çok mutlu oldum. İnsana trekking yaptırır

ATIL KAYHAN
 

betül asiye karpuzcu  Identity Verified
Local time: 03:47
turco a inglés
+ ...
buradan almak zorunlu mu? Feb 21

bu saatlerin de IMEI kaydı filan yoksa tabii, yurtdışından birinden isteyin gelirken getirsin derim, laptop filan gibi yer tutan bir şey de değil.

Amazon'dan sipariş edilse vergisiyle ne kadara geliyor?


ATIL KAYHAN
 

ATIL KAYHAN  Identity Verified
Turquía
Local time: 03:47
Miembro 2007
turco a inglés
+ ...
PERSONA QUE INICIÓ LA HEBRA
TR'den almak zorunlu degil tabii Feb 21

betül asiye karpuzcu wrote:

bu saatlerin de IMEI kaydı filan yoksa tabii, yurtdışından birinden isteyin gelirken getirsin derim, laptop filan gibi yer tutan bir şey de değil.

Amazon'dan sipariş edilse vergisiyle ne kadara geliyor?


Teşekkürler. Benim de aklıma ABD'den biriyle getirtmek geldi. Saatlerin IMEI gibi kaydı kuydu yok. Bakalım, yaza dogru bir deneyeceğim.

Ben eskiden beri Amazon'dan sipariş veririm. Eskiden sorun olmazdı. Şimdi Amazon gönderilerini yakın takibe aldılar, gümrükte ciddi sorun çıkıyor. Bildigim kadarıyla Amazon'dan sadece kitap sorunsuz gelebiliyor. Diger ürünler gümrükte takılıyor. Eskiden hiç bakmazlardı, sorunsuz gelirdi. Ben 2019 sonunda bir Amazon siparişi verdim, gümrükte takıldı ve ABD'ye geri gitti. O zamandan beri hiç sipariş vermedim.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

GARMIN Instinct GPS Saat

Advanced search


Translation news in Turquía

SDL Trados Studio 2021 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

SDL Trados Studio 2021 has evolved to bring translators a brand new experience. Designed with user experience at its core, Studio 2021 transforms how new users get up and running and helps experienced users make the most of the powerful features.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Búsqueda de términos
  • Trabajos
  • Foros
  • Multiple search