שדרוג מוזל לגרסת SDL Studio 2011 לבעלי רישיון לגרסת SDL Studio 2009. עד ה-30 ביוני.
Thread poster: Shai Navé
Shai Navé
Shai Navé  Identity Verified
Israel
Local time: 21:48
English to Hebrew
+ ...
Jun 8, 2012

שלום לחברי קהילת מתרגמי העברית ב-Proz.

בעקבות בעיות הנוגעות לתמיכה בשפות הנכתבות מימין לשמאל (BiDi למי שמכיר את הנושא בשם הזה) בגרסאות Studio 2009 ו-Studio 2011 נוצר קשר עם SDL למציאת פתרון. בתגובה מפתחת התוכנה מסרה את הפתרונות הבאים:

עבור גרסת Studio 2011
בחודש שעבר שוחרר העד�
... See more
שלום לחברי קהילת מתרגמי העברית ב-Proz.

בעקבות בעיות הנוגעות לתמיכה בשפות הנכתבות מימין לשמאל (BiDi למי שמכיר את הנושא בשם הזה) בגרסאות Studio 2009 ו-Studio 2011 נוצר קשר עם SDL למציאת פתרון. בתגובה מפתחת התוכנה מסרה את הפתרונות הבאים:

עבור גרסת Studio 2011
בחודש שעבר שוחרר העדכון המצטבר החמישי (Cumulative Update 5) עבור גרסת התוכנה הזאת. בין היתר עדכון זה מכיל שיפורים בתמיכה בשפות הנכתבות מימין לשמאל. לכן מומלץ על-ידי מפתחת התוכנה לעדכן לגרסה זאת. הודעה על העדכון צריכה להופיע באופן אוטומטי עם פתיחת התכנה, אלא אם כן פונקצית העדכונים האוטומטיים בוטלה על-ידי המשתמש. במקרה שכזה יש לעדכן באופן ידני או להפעיל את פונקצית העדכונים האוטומטיים מתוך הגדרות התכנה.

הערה: מספר משתמשים (ואני ביניהם) מדווחים על בעיות בתמיכה בכיוון תרגום לעברית (כלומר לשפה הנכתבת מימין לשמאל) מסוימות שהופיעו לאחר התקנת העדכון הנ"ל (CU5). ההמלצה הרשמית היא עדיין להתקינו מכיוון שהבעיות לא מופיעות אצל כולם ולא באותו אופן. אם לאחר התקנת העדכון הופיעו בעיות (כגון קפיצות של הסמן בסוף משפטים וכדומה), מומלץ להסירו דרך התפריט הוספה/הסרה של מערכת ההפעלה > הצג עדכונים מותקנים וגלילה למטה עד שהעדכון מוצג.

עבור גרסת Studio 2009
עבור גרסת תוכנה זאת שבה הבעיות הן מלכתחילה גדולות יותר ושכרגע אין להן פתרון בדמות עדכון תוכנה, SDL מציעה למשתמשים שיש בבעלותם את גרסת Studio 2009 ושעובדים בשפות אנגלית ועברית שדרוג לגרסת 2011 בעלות מיוחדת של 150 ₪ + מע"מ עבור הגרסה Freelancer ושל 750 ₪ + מע"מ עבור הגרסה Professional.
למימוש ההצעה, צרו קשר עם נציג החברה בארץ, יונתן גולן תרגומים עסקיים בע"מ, בכתובת הדוא"ל [email protected].
ההצעה בתוקף עד ל-30 ביוני 2012.

הבהרה: אין לי שום זיקה עסקית עם חברת SDL או עם נציגה בארץ ואיני מפיק מפרסום הודעה זאת רווח כלשהו. יצרתי קשר עם החברה בעקבות בעיות שבהן נתקלתי בשימוש בגרסת 2009 של התוכנה ואני מפרסם את ההודעה הזאת מיוזמתי ובתיאום עם החברה ועם נציגה בארץ כשירות לקהילת המתרגמים לעברית ב-Proz.

עריכה: עקב מגבלות המערכת בהצגת ההודעה בכיוון הנכון למי שגולש באתר בממשק שאינו בעברית, העלתי את נוסח ההודעה לקובץ הניתן להורדה מהקישור
http://dl.dropbox.com/u/18179529/Trados.2011.Upgrade.Offer.Proz.pdf

[Edited at 2012-06-08 15:42 GMT]
Collapse

Moti Marom
Moti Marom  Identity Verified
Israel
English to Hebrew
+ ...
אוטו-סג'סט +מולטיטרם Jun 8, 2012

ההצעה כוללת גם שדרוג לאוטוס'גסט ולמולטיטרם? קיבלתי אותם כחלק אינטגרלי מרכישת סטודיו 2009

[Edited at 2012-06-08 19:50 GMT]

Amnon Shapira
Amnon Shapira  Identity Verified
Israel
Member (2011)
English to Hebrew
תודה Jun 9, 2012

שבתת שלום שי,
תודה רבה על היוזמה שלך ועל המידע שסיפקת לקהילה שלנו.
אני מבקש להציג לך ולכל מי שקורא אותנו שאלה:
בסקר שערכתי בין לקוחותי, נתקלתי בהתנגדות להגירה מגרסת 2007 שהיא המקובלת עליהם כיום לגרסאות החדשות. האם גם אתם נתקלים בתופעה דומה?
האם יש פתרונות נוחים בגרסת 2011 להתמודדות עם לקוח שלא רוצה להתקדם מעבר ל-2007?
ושוב, תבורך על הרעיון.
אמנון שפירא

Shai Navé
Shai Navé  Identity Verified
Israel
English to Hebrew
+ ...
TOPIC STARTER
שאלות ובירורים בנושאי רישיון אני ממליץ להפנות ליונתן מ Jun 9, 2012

מוטי,
אני ממליץ שתפנה ליונתן ותברר איתו את הנושא מכיוון שהוא היחיד שיכול לתת לך תשובה מוסמכת בנושא.

אמנון,
גם כאן אני ממליץ לפנות ליונתן כדי לקבל תשובה רשמית, אך למיטב ידיעתי
(אך שוב, איני מוסמך ולכן יש לברר זאת עם הגופים המוסמכים) כל עוד יש לך רישיון לגרסת 2007 הו
... See more
מוטי,
אני ממליץ שתפנה ליונתן ותברר איתו את הנושא מכיוון שהוא היחיד שיכול לתת לך תשובה מוסמכת בנושא.

אמנון,
גם כאן אני ממליץ לפנות ליונתן כדי לקבל תשובה רשמית, אך למיטב ידיעתי
(אך שוב, איני מוסמך ולכן יש לברר זאת עם הגופים המוסמכים) כל עוד יש לך רישיון לגרסת 2007 הוא לא יפוג אם תשדרג לגרסה חדשה יותר, אלא שתי התוכנות ימצאו זאת לצד זאת (ויהיו לך למעשה שני רשיונות נפרדים).
בעקרון אתה יכול לעבור מתוך הגרסה החדשה גם עם קובצי TTX
וזכרונות תרגום ל-Workbench
אך ייתכן שזה פחות נוח, אם כי זה עניין סובייקטיבי לגמרי.

לגבי שאלתך השנייה,
אם עיקר העבודה של משתמש מסוים הוא עם תבניות המתאימות לגרסה מסוימת, אז כלל לא בטוח שיש טעם לשדרג או לקנות גרסה חדשה יותר.
שדרוג גרסה כנראה מתאים יותר למי שלא "כבול" בהכרח לתבניות מסוימות ומוצא את צורת העבודה והתכונות החדשות שימושיות יותר בהשוואה לגרסה הקיימת שלו.
אך זאת כאמור דעתי בלבד.
Collapse

Jonathan Golan
Jonathan Golan
Israel
Member (2004)
English to Hebrew
+ ...
תשובות לשאלות Jun 12, 2012

שלום רב,

1) השדרוג כולל את כל הרכיבים. מולטיטרם כלול תמיד. AutoSuggest ישודרג גם - במידה והמוצר המקורי כלל את רכיב זה.

2) Studio 2011 בנוי כך שאין צורך בגירסת 2007. הגירסה החדשה מאפשרת לעשות הכל ולתמוך בכל סוגי הקבצים ההיסטוריים של 2007. הלקוח יכול להמשיך לקבל את הקבצים שהוא רוצה.

בכל אופן - גירסת 2007 נשארת מותקנת במחשב וניתן להשתמש בה במקביל.

בברכה,

יונתן

There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »

שדרוג מוזל לגרסת SDL Studio 2011 לבעלי רישיון לגרסת SDL Studio 2009. עד ה-30 ביוני.

Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »