kush e di ta thote
Thread poster: AlbanMullaj (X)
AlbanMullaj (X)
AlbanMullaj (X)
Local time: 02:24
English to Albanian
+ ...
Feb 5, 2003

me kane mesazhe ku kerkohet perkthimi dhe nje shpjegim per fjale dhe une i jam pergjigjur por nuk e di pse dhe nese duhet ti pergjigjem apo jo





alban


 
AlbanMullaj (X)
AlbanMullaj (X)
Local time: 02:24
English to Albanian
+ ...
TOPIC STARTER
gjithashtu Feb 5, 2003

do te doja gjithashtu te dija kush eshte roli i gjuhes shqipe tani ne boten e perkthimit



alban


 
Monika Coulson
Monika Coulson  Identity Verified
Local time: 00:24
Member (2001)
English to Albanian
+ ...
SITE LOCALIZER
Përsa i përket pyetjes së parë Feb 5, 2003

Njoftimi që ke marrë nuk është gjë tjetër veçse një pyetje KudoZ. Në ProZ.com mund të bëhen pyetje nga përkthyesë, anëtarë të ProZ.com ose nga persona të tjerë të jashtëm (pra që nuk janë anëtarë) dhe kushdo që është në dispozicion dhe që ka dëshirë t\'i përgjigjet pyetjes mund ta bëjë këtë. Përgjigja e këtyre lloj pyetjeve (KudoZ) është mbi baza vullnetare, asnjë nuk është i detyruar, gjithkush e bën me dëshirë. Nëse i përgjigjeni një pyetjeje dh... See more
Njoftimi që ke marrë nuk është gjë tjetër veçse një pyetje KudoZ. Në ProZ.com mund të bëhen pyetje nga përkthyesë, anëtarë të ProZ.com ose nga persona të tjerë të jashtëm (pra që nuk janë anëtarë) dhe kushdo që është në dispozicion dhe që ka dëshirë t\'i përgjigjet pyetjes mund ta bëjë këtë. Përgjigja e këtyre lloj pyetjeve (KudoZ) është mbi baza vullnetare, asnjë nuk është i detyruar, gjithkush e bën me dëshirë. Nëse i përgjigjeni një pyetjeje dhe pyetësi mendon se pyetja juaj e ndihmoi për ta kuptuar më mirë atë fjalë (fjali), atëherë ai ju vlerëson me pikë KudoZ. Përkthyesit rreshtohen në listë në varësi të pikëve KudoZ, pra ata që kanë më shumë pikë KudoZ rreshtohen më parë se ata që kanë më pak.



Përsa i përket pyetjes së dytë, sinqerisht po ju them që nuk e kuptoj se ç\'doni të thoni. A mund ta shpjegoni pak më mirë? Faleminderit.

Monika
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


kush e di ta thote






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »