Pyetje kudoz shqip-shqip?
Thread poster: Ledja
Ledja
Ledja  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 11:48
English to Albanian
+ ...
Jun 20, 2007

Të dashur kolegë

Sapo dërgova një pyetje në palën e gjuhëve shqip-shqip dhe vura re dy gjëra:

- kishte vetëm dy persona të cilëve do t'u shkonte pyetja,

- nuk shfaqej as në listën time të pyetjeve kudoz,

gjë që më bëri të cuditem se si e kemi neglizhur këtë detaj të vogël, për të futur në palët e gjuhëve me të cilat punojmë edhe atë shqip-shqip. E di që është një cift mbase i pakërkuar fort, por jam e sigu
... See more
Të dashur kolegë

Sapo dërgova një pyetje në palën e gjuhëve shqip-shqip dhe vura re dy gjëra:

- kishte vetëm dy persona të cilëve do t'u shkonte pyetja,

- nuk shfaqej as në listën time të pyetjeve kudoz,

gjë që më bëri të cuditem se si e kemi neglizhur këtë detaj të vogël, për të futur në palët e gjuhëve me të cilat punojmë edhe atë shqip-shqip. E di që është një cift mbase i pakërkuar fort, por jam e sigurt se do të keni hasur ndonjëherë nëpër dokumenta shqip terma që ju kanë bërë të vrisni mendjen, sepse janë të paqartë nga kuptimi origjinal, jo sepse nuk i përktheni dot në gjuhën tjetër.

Do t'ju lutesha të shpenzonit një minutë kohë për të shtuar këtë palë në gjuhët tuaja, pasi po punoj në një projekt ku mund të kem nevojë t'ju pyes në ditët e ardhshme.

Ju falënderoj,
Ledja
Collapse


 
TrueBaller
TrueBaller  Identity Verified
Local time: 06:48
Albanian to English
+ ...
Vërejtje me vend! Jun 22, 2007

Ledja,

Bëni nje vërejtje me vend. Ne të gjithë duhet ta përfshijme palën "shqip-shqip" në gjuhët në te cilat punojmë.

Unë do të përpiqem ta bëj këtë ndryshim në profilin tim sapo të më krijohet mundësia.

Uroj të kaloni një fundjavë të këndshme!


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Pyetje kudoz shqip-shqip?






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »