Off topic: Mirese ju gjej !
Thread poster: Landa Prifti
Landa Prifti
Landa Prifti
Local time: 21:23
English to Albanian
+ ...
Aug 21, 2002

Pershendetje miq te forumit shqiptar !



Quhem Landa Prifti dhe jam shume e gezuar te marr pjese ne kete shoqate. Jam pak e vonuar mbase, por do bej te pamunduren t\'ju arrij, sepse kam shume deshire te jem aktive dhe prodhimtare per sa i takon ceshtjeve shqiptare. Mund te kem nevoje per pak ndihme nga ana tuaj, si fillestare dhe besoj qe nuk do m\'a kurseni. Po lexoj idete dhe problemet tuaja qe jane afishuar tashme ne kete faqe dhe kjo me ben te ndihem \"si ne shtepine tim
... See more
Pershendetje miq te forumit shqiptar !



Quhem Landa Prifti dhe jam shume e gezuar te marr pjese ne kete shoqate. Jam pak e vonuar mbase, por do bej te pamunduren t\'ju arrij, sepse kam shume deshire te jem aktive dhe prodhimtare per sa i takon ceshtjeve shqiptare. Mund te kem nevoje per pak ndihme nga ana tuaj, si fillestare dhe besoj qe nuk do m\'a kurseni. Po lexoj idete dhe problemet tuaja qe jane afishuar tashme ne kete faqe dhe kjo me ben te ndihem \"si ne shtepine time\" mes shokesh e miqsh. Faleminderit per kete. Ndihem shume fatlume sepse e di qe nuk e kane te tere kete mundesi. Shpresoj te mos merziteni

Jetoj qysh prej 5 vjetesh ne USA dhe gjate kesaj kohe kam punuar per disa kohe si perkthyese,( sipas nevojave te shqipetareve te sapo ardhur, kosovareve etj) Ne kete moment punoj ne Universitetin e Rochester,NY ne fushen e kerkimeve shkencore mjekesore por perkthimi do te mbetet per mua si nje profesion i dyte qe me jep shume kenaqesi, se pari te ndihmoj bashkeatdhetaret dhe se dyti te mbaj gjalle gjuhen dhe kujtimet nga vendi im. Jam shume e mallengjyer, dhe shpresoj te me kuptoni drejt.

Ju uroj gjithe te mirat

Landa Prifti

Collapse


 
Monika Coulson
Monika Coulson  Identity Verified
Local time: 19:23
Member (2001)
English to Albanian
+ ...
SITE LOCALIZER
Mirësevjen Landa :) Aug 21, 2002

Më vjen mirë që prezantuat veten në këtë forum. Ju uroj gjithë të mirat dhe suksese në fushën e përkthimeve. Nëse keni ndonjë pyetje ose shqetësim, mos hezitoni të më kontaktoni.

Me respekt,

Monika Coulson


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Mirese ju gjej !






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »