Anëtarësia Platinum
Thread poster: Nick Beqo
Nick Beqo
Nick Beqo
Local time: 11:04
Albanian to English
+ ...
May 10, 2004

Tungjatjeta te gjitheve!

Me sa duket, ky forum qënka shumë aktiv.
A ja vlen të paguash për Platinum?

Faleminderit

[Subject edited by staff or moderator 2004-05-11 00:20]


 
Edlira BABAMUSTA (MCIL)
Edlira BABAMUSTA (MCIL)
Local time: 18:04
English to Albanian
+ ...
Referojuni 'Për punët e përkthimit' May 11, 2004

Përshëndetje Nick,

në lidhje me këtë pyetje mund t'i drejtoheni rubrikës "Për punët e përkthimit" nga Aneta më 16 prill.

Përshëndetje,

Edlira


 
Monika Coulson
Monika Coulson  Identity Verified
Local time: 12:04
Member (2001)
English to Albanian
+ ...
SITE LOCALIZER
Edlira ka të drejtë May 11, 2004

I dashur Nick,
së pari, mirë se erdhët në ProZ.com. Shpresoj që t'ju pëlqejë këtu dhe të keni përvoja të kënaqshme.

Edlira ka të drejtë, para disa ditësh u hap nga Aneta një rubrikë e ngjashme: http://www.proz.com/topic/20384

Shpresoj që t'ju ndihmojë në gjetjen e një përgjigjeje. Nëse keni pyetje të tjera, mos ngurroni t'i vini këtu ose të më kon
... See more
I dashur Nick,
së pari, mirë se erdhët në ProZ.com. Shpresoj që t'ju pëlqejë këtu dhe të keni përvoja të kënaqshme.

Edlira ka të drejtë, para disa ditësh u hap nga Aneta një rubrikë e ngjashme: http://www.proz.com/topic/20384

Shpresoj që t'ju ndihmojë në gjetjen e një përgjigjeje. Nëse keni pyetje të tjera, mos ngurroni t'i vini këtu ose të më kontaktoni direkt.

Paçi fat,
Monika
Collapse


 
Fabiana Papastefani-Pezzoni
Fabiana Papastefani-Pezzoni  Identity Verified
Albania
Local time: 19:04
Member (2003)
English to Albanian
+ ...
Mirëserdhe Nick May 11, 2004

Mirëserdhe, Nick.

Uroj që të kesh përvojë të mirë dhe të gjesh punë. Forumi të cilit i referohen koleget në fakt mund të të qartësojë mbi këtë çështje.

Përshëndetje


 
Nick Beqo
Nick Beqo
Local time: 11:04
Albanian to English
+ ...
TOPIC STARTER
Faleminderit May 13, 2004

Faleminderit të gjithave për pritjen e ngrohtë, dhe për sqarimin.
Them "të gjithave" pasi mora pergjigje vetem nga femra. -)
Me që ra fjala, si mund të thuhet fjala "ladies" në shqip, në një mënyrë më të sjellëshme, ju lutem?

PS: Po përpiqem të përdor versionin shqip të kibordid (tastierës), por qënka pak si komsumim kohe, sidomos për gërmat "y" dhe "z". Shpresoj te mos u mbetet hateri ne qofte se perdor versionin anglez...
See more
Faleminderit të gjithave për pritjen e ngrohtë, dhe për sqarimin.
Them "të gjithave" pasi mora pergjigje vetem nga femra. -)
Me që ra fjala, si mund të thuhet fjala "ladies" në shqip, në një mënyrë më të sjellëshme, ju lutem?

PS: Po përpiqem të përdor versionin shqip të kibordid (tastierës), por qënka pak si komsumim kohe, sidomos për gërmat "y" dhe "z". Shpresoj te mos u mbetet hateri ne qofte se perdor versionin anglez
Collapse


 
astrit disha
astrit disha  Identity Verified
Local time: 19:04
English to Albanian
+ ...
Zonjat dhe zonjushat Nov 1, 2004

Ladies ne shqip Niko thuhet ose perdoret fjala "Zonjusha" - per beqaret apo "Zonje" per te martuara.

mire se ju gjeta te gjitheve
Une jam me duket antari me i ri ketu.

Pershendetje nga Astriti






Nick Beqo wrote:

Faleminderit të gjithave për pritjen e ngrohtë, dhe për sqarimin.
Them "të gjithave" pasi mora pergjigje vetem nga femra. -)
Me që ra fjala, si mund të thuhet fjala "ladies" në shqip, në një mënyrë më të sjellëshme, ju lutem?

PS: Po përpiqem të përdor versionin shqip të kibordid (tastierës), por qënka pak si komsumim kohe, sidomos për gërmat "y" dhe "z". Shpresoj te mos u mbetet hateri ne qofte se perdor versionin anglez


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Anëtarësia Platinum






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »