https://www.proz.com/forum/albanian/162401-ectaco_partner_eal900_anglisht_shqip.html

ECTACO Partner EAL900 Anglisht - Shqip
Thread poster: Klementina Shahini
Klementina Shahini
Klementina Shahini
United States
Local time: 16:31
Member (2009)
English to Albanian
+ ...
Apr 10, 2010

Përshëndetje,

Jam duke kërkuar për të blerë një fjalor Anglisht - Shqip - Anglisht elektronik dhe duke u nisur nga përshkrimi i funksioneve dhe përdorimit të bëra nga kompania shitëse, produkti i mëposhtëm më duket i përshtatshëm.

ECTACO Partner EAL900 Anglisht Shqip - Talking Dictionary


Do ta vlerësoja shumë çdo mendim apo sugjerim që do të më jepet nga të gjithë ata që kanë pasur mundësi ta përdorin një fjalor të t
... See more
Përshëndetje,

Jam duke kërkuar për të blerë një fjalor Anglisht - Shqip - Anglisht elektronik dhe duke u nisur nga përshkrimi i funksioneve dhe përdorimit të bëra nga kompania shitëse, produkti i mëposhtëm më duket i përshtatshëm.

ECTACO Partner EAL900 Anglisht Shqip - Talking Dictionary


Do ta vlerësoja shumë çdo mendim apo sugjerim që do të më jepet nga të gjithë ata që kanë pasur mundësi ta përdorin një fjalor të tillë. Gjithashtu doja të dija nëse ndonjëri nga ju ka ndonjë sugjerim për ndonjë lloj tjetër fjalori elektronik që ju e keni përdorur dhe keni mbetur të kënaqur.

A keni ndonjë ide nëse kompanitë që i shesin këto fjalorë japin ulje çmimesh nëse ju blini më shumë se njê?


Me Respekt,

Klemi
Collapse


 
Medic-Translat
Medic-Translat
North Macedonia
Local time: 22:31
English to Albanian
+ ...
Është i mirë, por ka mangësi Apr 10, 2010

Unë më parë e kam përdorur Ectacon, por ka kohë që përdor fjalor një gjuhësor anglisht-anglisht sepse është më i saktë dhe i shpjegon gjërat më qartë.

 
Klementina Shahini
Klementina Shahini
United States
Local time: 16:31
Member (2009)
English to Albanian
+ ...
TOPIC STARTER
Faleminderit Apr 10, 2010

Dear Medic-Translat,

Faleminderit shumue për përgjigjen e shpejtë.

Varianti i fundit që ata shesin ka 450 000 fjalë dhe përfaqësuesi i kompanisë që e shet thotë se shqiptimi i fjalëve i të dyja ghuhëve është i plotë. A është e vërtetë? Si punon si pajisje? Unë jam pjesë e një projekti ku ka edhe Amerikanë të cilët do të jetojnë në komunitetet shqiptare për dy ose tre vjet. Mendon se ky fjalor do ti ndihmojë ata sadopak të komuikojnë në
... See more
Dear Medic-Translat,

Faleminderit shumue për përgjigjen e shpejtë.

Varianti i fundit që ata shesin ka 450 000 fjalë dhe përfaqësuesi i kompanisë që e shet thotë se shqiptimi i fjalëve i të dyja ghuhëve është i plotë. A është e vërtetë? Si punon si pajisje? Unë jam pjesë e një projekti ku ka edhe Amerikanë të cilët do të jetojnë në komunitetet shqiptare për dy ose tre vjet. Mendon se ky fjalor do ti ndihmojë ata sadopak të komuikojnë në shqip të paktën kur ata nuk janë të shoqëruar nga përkthyes vendas? Po mësimet në shqip që janë pjesë e programit janë të vlefshme?

Do ta vlerësoja mendimin tuaj pa masë duke mos përjashtuar edhe të gjithë ata që e kanë provuar këtë fjalor elektronik.

Me Respekt,

Klemi
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


ECTACO Partner EAL900 Anglisht - Shqip






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »