Páginas sobre el tema:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10]
Off topic: Fjalë të urta
Autor de la hebra: Monika Coulson

aneta_xh  Identity Verified
inglés al albanés
+ ...
Keq më vjen Apr 20, 2004

Keq më vjen, po dëm s'më bëhet.

SKRAPAR


 

aneta_xh  Identity Verified
inglés al albanés
+ ...
Stani dhe dhitë Apr 20, 2004

Nuk bëhet stani me dhi të egra.

VLORË


 

aneta_xh  Identity Verified
inglés al albanés
+ ...
2 kandarë Apr 20, 2004

Gjithkush ka dy kandarë, një për vete, një për të tjerët.

JUG


 

aneta_xh  Identity Verified
inglés al albanés
+ ...
Unaza dhe gishti Apr 20, 2004

Në të humbi unaza, gishti ta ka fajin.

KORÇË


 

aneta_xh  Identity Verified
inglés al albanés
+ ...
Puna dhe dera Apr 20, 2004

Kur s'ke punë luaj derën.

PËRMET


 

Monika Coulson  Identity Verified
Local time: 09:29
Miembro 2001
inglés al albanés
+ ...
PERSONA QUE INICIÓ LA HEBRA
LOCALIZADOR DEL SITIO
Proverbë kineze Apr 24, 2004

"Be not afraid of growing slowly, be afraid only of standing still."

Proverbë kineze


 

Fabiana Papastefani-Pezzoni  Identity Verified
Rumania
Local time: 18:29
Miembro 2003
inglés al albanés
+ ...
LOCALIZADOR DEL SITIO
Edhe një kineze... Apr 24, 2004

Mua më pëlqen një proverb tjetër kinez mbi durimin. Shpresoj ta mbaj mënd siç duhet:

"Do të ulem në breg të lumit dhe do pres të më kalojë atypari kufoma e armikut tim".


 

Monika Coulson  Identity Verified
Local time: 09:29
Miembro 2001
inglés al albanés
+ ...
PERSONA QUE INICIÓ LA HEBRA
LOCALIZADOR DEL SITIO
Proverbë indiane May 10, 2004

që më pëlqen shumë:


Drejtoja qenit bishtin me forcë për 12 vjet me rradhë, dhe kur t'ia lëshosh mbas 12 vjetëve, do t'i kthehet prapë në atë formë që ishte


 

Albanesa
España
Local time: 17:29
español al albanés
+ ...
Dashuria! Jul 1, 2009

Ne s'mund të bejmë dot gjera të medha, vetëm gjëra të vogla më dashuri të madhe.

( Nënë Tereza )


 

rafiz
Local time: 17:29
Bekim Tusha Sep 15, 2012

Jeta eshte nje ankth por jo e veshtire...
Aq sa mendojn disa njerz te varfer pa cati pa ushqim dhe ne nje jet te pahareshme...


 

rafiz
Local time: 17:29
"Dashuria" Sep 15, 2012

Shoh rreth e rrotull
U ndjeva e vetmuar
Zemra e coptuar
shpirti i lenduar
Ne pelhuren e kohes e harruar
Doja dike qe te me buzeqeshte
Te me ledhatonte
Por perreth vetem heshtje sundonte
Pse hesht?
Heshtja jote po me vret, po me merr shpirtin.
Pse po me largon?
Mos ndoshta po me harron
Po se di ti se une jam si nje lule e blerte
Dua diell qe te eci ne jete
Nese ti me harron
Une vyshkem,
Shembem
D
... See more
Shoh rreth e rrotull
U ndjeva e vetmuar
Zemra e coptuar
shpirti i lenduar
Ne pelhuren e kohes e harruar
Doja dike qe te me buzeqeshte
Te me ledhatonte
Por perreth vetem heshtje sundonte
Pse hesht?
Heshtja jote po me vret, po me merr shpirtin.
Pse po me largon?
Mos ndoshta po me harron
Po se di ti se une jam si nje lule e blerte
Dua diell qe te eci ne jete
Nese ti me harron
Une vyshkem,
Shembem
Dhe vdes
E nga une asgje sdo mbese!
Collapse


 

BB Translation
Local time: 17:29
inglés al albanés
+ ...
Heshtja... Apr 10, 2013

Heshtja, është e bërtitura më e madhe!

"Roberto Benigni"


 

Elona Demi
Local time: 17:29
albanés al inglés
+ ...
dISA FJALE TE URTA NGA JUGU I SHQIPERISE Aug 21, 2013

- Kur u ndate kto na rane.
- S'bie rrufeja ne hale!
- Dardha nen dardhe bie.


 
Páginas sobre el tema:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10]


Este foro no tiene moderador específicamente asignado.
Para denunciar violaciones a las reglas del sitio u obtener ayuda, póngase en contacto con el personal del sitio »


Fjalë të urta

Advanced search


Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Búsqueda de términos
  • Trabajos
  • Foros
  • Multiple search