resurse pentru traducator autorizat incepator
Thread poster: Valentina Pavel
Valentina Pavel
Valentina Pavel  Identity Verified
Romania
Local time: 20:29
English to Romanian
+ ...
Apr 27, 2015

buna ziua

sunt traducator autorizat de Ministerul Justitiei pe limba engleza si am nevoie de ajutor in mod special din partea traducatorilor cu vechime si experienta in acest domeniu intrucat sunt abia la inceput si mai am multe de invatat.
V-as ruga sa imi spuneti ce resurse online imi recomandati si ma refer aici la dictionare online, resurse din domeniul juridic (doresc sa ma perfectionez in mod special pe domeniul juridic) dar si alte resurse online din celelalte domenii
... See more
buna ziua

sunt traducator autorizat de Ministerul Justitiei pe limba engleza si am nevoie de ajutor in mod special din partea traducatorilor cu vechime si experienta in acest domeniu intrucat sunt abia la inceput si mai am multe de invatat.
V-as ruga sa imi spuneti ce resurse online imi recomandati si ma refer aici la dictionare online, resurse din domeniul juridic (doresc sa ma perfectionez in mod special pe domeniul juridic) dar si alte resurse online din celelalte domenii tehnic, medical, etc.
In afara de proz care, recunosc imi este de mare ajutor la nevoie,sunt interesata si de alte instrumente de lucru
Imi doresc sa pot ajunge la un nivel ridicat de profesionalism si stiu ca asta se face doar cu multa munca dar si cu resursele necesare.

va multumesc
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


resurse pentru traducator autorizat incepator






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »