Esperantsko-český slovník GVEĈ
Thread poster: Milan Condak
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 16:05
English to Czech
Feb 26, 2015

Dostal jsem email:

Vážení přátelé esperantisté, oznamuji vám, že na adrese
http://esperanto.wz.cz/
byla zveřejněna ke stažení nová, již desátá verze esperantsko-českého slovníku GVEĈ, jehož součástí je nově též slovník česko-esperantský. Počet slov v Eo-Čs části byl opět zvýšen a již překročil 300 tis slov. V tomto počtu je obsaženo také mnoh
... See more
Dostal jsem email:

Vážení přátelé esperantisté, oznamuji vám, že na adrese
http://esperanto.wz.cz/
byla zveřejněna ke stažení nová, již desátá verze esperantsko-českého slovníku GVEĈ, jehož součástí je nově též slovník česko-esperantský. Počet slov v Eo-Čs části byl opět zvýšen a již překročil 300 tis slov. V tomto počtu je obsaženo také mnoho odborných výrazů. Proto byla do sloupců „Poznámka“ pro četná slova přidána vysvětlení jejich významu.

Přál bych si, aby slovník byl i nadále vámi hojně využíván.

Zdraví vás Josef Hron
--
Slovník je soubor "GVECx_10.xls" a má velikost 66.117.632 bytů. Nejprve se mi podařilo stáhnou pouze "sample*", potom část souboru (63 MB). Velikost souboru a typ XLS uvádím záměrně. Kdyby to byl zazipovaný soubor XLSX, byl by menší a asi bych jej stáhl na poprvé.
Otevřený XLS obsahuje vedle sebe části bloků přibližně o 50 tisících řádcích.
Někteří esperantisté mají starší verze Exelu a do XLS je možno uložit pouze 64 tis. řádků.

Vytvořil jsem si dva soubory, jeden EO-CS a druhý CS-EO a z nich slovníky Stardict, které je možno používat v OmegaT nebo ve slovníku StarDict.

Milan
PS: Na výše uvedené stránce i počitadlo vývoje výše státního dluhu.
Collapse


 
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 16:05
English to Czech
TOPIC STARTER
Esperantské slovníky a glosáře Mar 3, 2015

Milan Condak wrote:

Vytvořil jsem si dva soubory, jeden EO-CS a druhý CS-EO a z nich slovníky Stardict, které je možno používat v OmegaT nebo ve slovníku StarDict.

Milan


Dokončil jsem prezentaci

http://www.condak.cz/nove/2015-02/26/cs/00.html

Konverze XLS a kompilace slovníku StarDict a dekompilace slovníku StarDict do TXT.

Ukázka překladu z esperanta do češtiny v OmegaT.

Milan

PS: Nejsem esperantista.


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Esperantsko-český slovník GVEĈ






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »